Kalendarium TTI Poland

Poniżej kilka ważnych dla nas dat i związanych z nimi wydarzeń. Zapraszamy do podróży w czasie.

Jesteśmy liderem

Współczesny rynek wyrobów tytoniowych, podobnie jak inne dziedziny gospodarki, ulega dynamicznym zmianom. Naszą ambicją jest być liderem tych zmian. Cały czas dostosowujemy się do wymogów rynku, równolegle starając się wyprzedzać stale rosnące oczekiwania klientów.  Łączymy doświadczenie producentów tabaki, tytoni i cygar które oferujemy, z technologiami XXI wieku, w którym żyjemy. Systematyczny rozwój niszowego rynku alternatywnych względem papierosów wyrobów tytoniowych umożliwiał nam poszerzanie oferty i wzrost obrotów. Dzięki temu mogliśmy zwiększać liczbę pracowników, zarówno w terenie, jaki i w biurze. Dziś zatrudniamy 63 osoby. Obsługujemy klientów na terenie całego kraju. Troszczy się o nich ponad 30 Przedstawicieli oraz pracownicy Działu Klientów Kluczowych w centrali firmy - w Modlnicy koło Krakowa. To właśnie pracownicy są największą wartością firmy. Dzięki ich zaangażowaniu TTI wciąż rozwija się i może być liderem w swoim segmencie rynku.

Dzisiaj

25 lat marki Mascotte w Polsce

W kwietniu świętowaliśmy 25. rocznicę powstania firmy. Mało kto wie, że w zasadzie od samego początku, w naszym portfolio obecne były produkty Mascotte. Dziękujemy za ćwierć wieku współpracy.

2019
2019

świętujemy 25-lecie naszej firmy

Dokładnie 28 kwietnia 1994 roku założone zostało Tobacco Trading International Poland, które przez ćwierć wieku stało się jednym z liderów polskiego rynku wyrobów tytoniowych. Tak wyjątkową okazję świętowaliśmy cały rok. W styczniu cała załogo wybrała się na Zanzibar, gdzie odbyła się jubileuszowa konferencja. Pan Andrzej Mleczko, kolejny raz zaszczycił nas przygotowaniem okolicznościowej grafiki dedykowanej 25 rocznicy powstania firmy. Firma Poschl wyprodukowała dla nas specjalną tabakę, na której znalazł się rysunek Pana Mleczki. Tabaka nie trafiła jednak do oficjalnej dystrybucji. Była to edycja limitowana będące prezentem dla naszych Partnerów biznesowych.

2019
2019

W życie wchodzą kluczowe przepisy ustawy z września 2016 roku.

21 maja w życie weszły przepisy, które delegalizowały wyroby tytoniowe, które nie spełniały wymogów ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych pod względem informowania o skutkach palenia. Zdelegalizowane zostały też papierosy i tytonie papierosowe o charakterystycznym aromacie, za wyjątkiem aromatu miętowego.

2017

Nominacja do Rady BCC

Nasz Prezes, Pan Mariusz Stanek, został nominowany do Rady Loży Małopolskiej Business Centre Club.

2017

Zaczyna obowiązywać nowa "ustawa tytoniowa"

8 września zaczęła obowiązywać ustawa z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Wprowadziła ona szereg bardzo istotnych zmian w funkcjonowaniu rynku. Również nasza firma i jej zagraniczni partnerzy musieli dostosować się do nowych przepisów, co wymagało nie tylko czasu, ale i przeznaczenia znacznych środków finansowych. Konsumenci też szybko zauważyli zmianę – na opakowaniach pojawiły się duże ostrzeżenia w formie graficzno-tekstowej. Wprowadzono też zakaz wprowadzania to obrotu papierosów i tytoni papierosowych o charakterystycznym aromacie.

2016

Wdrożono system presellingu

Od czerwca 2016 wszyscy nasi Przedstawiciele obsługują Klientów w systemie presellingowym.

2016

20-lecie TTI

28 kwietnia obchodziliśmy dwudziestolecie naszej firmy.

2014
2014

Statuetka Lidera Polskiego Biznesu dla TTI

Nasza firma otrzymała Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu

2010
2010

Nowa siedziba

Coraz lepsze wyniki finansowe umożliwiły w 2001r. zakup działki w Modlnicy koło Krakowa i rozpoczęcie budowy biura wraz z magazynem o powierzchni ponad 1 000 m. Oficjalne otwarcie nowej siedziby odbyło się w styczniu 2003r.

2003
2003

Członek Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej

Dołączyliśmy do grona firm zrzeszonych w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej

2001

Tabaka znów legalna

Po 3 latach zakazu sprzedaży w Polsce Tabaki, zmienione zostały przepisy, a tabaka na stałe wróciła do oferty TTI Poland

1999

Tobacco Trading zostaje członkiem Business Centre Club

Nasza firma dołącza do grona firm zrzeszonych w Bussines Centre Club, prestiżowym klubie biznesu dla przedsiębiorców i największej w kraju ustawowej organizacji indywidualnych pracodawców.

1997

Zdelegalizowano tabakę

Negatywnie na działalności firmy odbił się wprowadzony w 1996r. zakaz wprowadzania do obrotu handlowego na terenie Polski tabaki, która stanowiła wówczas ponad 50% sprzedaży. Wykluczenie tak ważnego produktu z naszej oferty "wymusiło" poszerzenie asortymentu o nowe grupy towarowe. W ten sposób w portfolio znalazły się akcesoria papierosowe i fajkowe, fajki, cygara i cygaretki oraz zapalniczki.

1996

Początek działaności Tobacco Trading International Poland

Tobacco Trading International Poland rozpoczęło swoją działalność 28 kwietnia 1994 roku jako polska spółka z udziałem kapitału niemieckiego. W firmie zatrudnione były 3 osoby, a siedziba znajdowała się w niewielkim, przystosowanym z mieszkalnego budynku przy ul. Olsztyńskiej w Krakowie. Początkowo w ofercie znalazła się tylko tabaka, tytonie fajkowe oraz tytonie papierosowe - sztandarowe produkty firmy Pöschl Tabak, a także krajowe fajki produkowane przez firmę Bróg należącą do Zbyszka Bednarczyka. Stopniowo asortyment był rozbudowywany. Rosnący wolumen sprzedaży umożliwił zatrudnianie kolejnych pracowników i budowanie sieci dystrybucji, która oparta została o przedstawicieli handlowych (pracowników firmy), docierających bezpośrednio do punktów sprzedaży oraz o magazyny regionalne, lokalizowane w większych miastach Polski.

1994